Affiliate ile Para Kazanmak

Affiliate ile Para Kazanmak

Şirketler affiliate ile para kazanmak için ürünlerini veya hizmetlerini çevrim içi olarak pazarlama karşılığında size satış başına önceden belirlenmiş bir komisyon öderler. Bir giyim firması için bir ortaklık programına katıldığınızı ve ürünlerini tanıtıyorsunuz. Ardından bir ziyaretçi şirketin web sitesine girerse ve satın alırsa, şirket size belirli bir komisyon öder. Diyelim ki birileri rehberiniz ile 30 TL alışveriş yapıyor. Şirket bu satın alma işleminde size ortalama 5-15 TL komisyon ödeyecek. Bu komisyon oranı elbette şirketten şirkete değişebilir.

Affiliate ile Nasıl Para Kazanılıyor?

Ortaklık programlarının çoğu anında metin bağlantıları, afişler ve diğer yaratıcı formlar sağlıyor ve affiliate ile para kazanmak için yapmanız gereken tek şey, ziyaretçi trafiğini sağlamak için kodu kopyalayıp kendi web sitenize koymaktır. Ziyaretçiler web sitenizdeki bu bağlantıya tıklanıldığı zaman ilgili internet sitesine yönlendiriliyor ve ürünü aldıkları ya da hizmete abone oldukları zaman size bir komisyon ödenecek. Komisyon almak için ürün satmaya devam etmeniz gerekmez. Farklı ortaklık programları farklı ödeme koşulları sunar:

Satış Başına Ödeme: Bu programda, satıcı satış tamamlandıktan sonra size satışın bir yüzdesini verir.

Tıklama başına ödeme: Bu programda, satışın gerçekleşip gerçekleşmediğine bakılmaksızın satıcının web sitesine yönlendirdiğiniz ziyaretçi sayısına bağlı olarak ödeme alırsınız.

Potansiyel müşteri başına ödeme: Ziyaretçiler, iletişim bilgilerini paylaştıkları anda hedef siteyle basit bir form doldurarak ödeme alırlar.

Neden Affiliate Marketing Kullanılıyor?

Affiliate marketing, dünyadaki en hızlı ve en iyi büyüyen internet pazarlama tekniklerinden biridir. Sebepler:

Uygun maliyetli: İnternet üzerinden pazarlama ucuzdur ve ürün satıcı tarafından geliştirildiği için üretim maliyetleri konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Fiziksel mağaza veya personel kiralamaya gerek yok.

Global pazar: online pazarlama, dünyanın her yerindeki insanlara kolayca ulaşma imkanı sunar.

Affiliate Marketing Stratejisi İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Affiliate Marketing’in tüm avantajlarını okuduktan sonra, çevrim içi olarak ortak ürünlerini satabilirsiniz. Affiliate Marketing, çevrim içi para kazanmanın kesinlikle en iyi yoludur, ancak aynı zamanda çok rekabetçi bir ortamda gerçekleşir. Affiliate marketing sektöründe başarılı olup affiliate ile para kazanmak için pazarın güncel talepleri takip edilmesi gerekiyor.

Yorum yapın