Uefa Süper Kupa Şampiyonu Chelsea Oldu

Uefa Süper Kupa Şampiyonu Chelsea Oldu

UEFA tarafından organize edilen ve en prestijli futbol organizasyonlarından olan Süper Kupa yani Avrupa kupası liginde final maçı da oynanarak şampiyon belirlendi. Organizasyon Bakü Olimpiyat Stadyumunda gerçekleştirildi. Çok sayıda futbol sever tarafından oynanan takip edilen bu organizasyona Avrupa’dan çok sayıda kulüp katılıyor.

Chelsea Mutlu Sona Ulaştı

Chelsea bu yıl kendi ligi içerisinde net bir başarı grafiği izleyemedi. Chelsea sezon boyunca kritik maçlarda puan kaybetti. Ancak yoluna Avrupa Liginde devam eden Chelsea mutlu sona ulaşmayı başardı. Avrupa ligi finalinde Şampiyonlar ligi finalinde olduğu gibi iki İngiliz takımı karşı karşıya geldi. Diğer yandan İngiltere’de dört takım Şampiyonlar ligi yada Avrupa ligi finali görmüş oldu. İki Londra takımı olan Chelsea ve Arsenal Avrupa ligi finalinde karşı karşıya gelmiş oldu.

Bu maç sonucunda net bir skor alan Chelsea ikinci kez Avrupa liginde şampiyonluğa ulaştı. Chelsea en son şampiyonlar liginde final oynayarak Şampiyonlar Ligi kupasını evine götürmüş bundan sonra ise Avrupa kupalarında büyük başarılara imza atamamıştı. Ama 2019 sezonunda uefa süper kupa şampiyonu chelsea oldu

Arsenal Yine Başaramadı

Chelsea en son şampiyonlar ligi kupası aldığı zamandan beri Avrupada varlık gösterememişti. Arsenal ise yaklaşık on beş yıldır Avrupa kupalarında final yüzü göremiyor. Arsenal on beş yıl sonra çıktığı Avrupa ligi final maçında aradığını yine bulamamış oldu. Arsenal Avrupa ligi finalini kazanırsa şampiyonlar ligine doğrudan katılım sağlayabiliyordu. Ancak finalde kaybetmesi sonucu Arsenal bu şansını da kaybetmiş oldu. Arsenal’in maçı 4 – 1 kaybetmesi sonucu uefa süper kupa şampiyonu chelsea oldu

Maçın Golleri

Bakü Olimpiyat Stadyumunda iki Londra ekibi karşı karşıya geldi. Bu karşılaşma sonucunda Chelsea maçı 4-1 kazanarak ikinci defa böyle bir başarı elde etmiş oldu. Chelsea’ye kupayı getiren goller ikinci yarı da geldi. Maçın ilk yarısında gol olmamasına karşın 49. dakikada Oliver Giroud Chelsea’yi 1 – 0 öne geçirdi. Bu golden sonra açılan Chelsea 60 65 ve 72. dakikalarda birer gol daha buldu.

Yorum yapın